1 lipca

Prasówka #AndroidDev – Android 11 Beta i Google Hilt

0  comments

Android 11 Beta

Po paru perypetiach, związanych z urokami roku 2020, wreszcie pojawiła się beta Androida 11. Jeśli masz Pixela 2 lub nowszego, to możesz już nawet pobrać i zainstalować.

Jest to wersja, która skupia się na kwestiach prywatności i komunikacji. Z perspektywy programisty oznacza to, że znów przestanie działać część aplikacji, które wykorzystywały np. runtime permissions lub lokalizację w tle.

https://android-developers.googleblog.com/2020/06/unwrapping-android-11-beta-plus-more.html

Hilt – Dagger dla Androida

Po raz kolejny Google pokazuje, że dba o narzędzia dla developerów. Dagger to standard jeśli chodzi o Dependency Injection w Androidzie, ale wymaga dużo kodu i ma wysoką barierę wejścia, ponieważ powstał jako narzędzie do aplikacji serwerowych. I tutaj pojawia się Hilt, czyli stworzona przez programistów z Google nakładka na Daggera. Generuje masę kodu boilerplate z Daggera na podstawie kilku adnotacji i powstała z myślą o aplikacjach na Androida.

https://dagger.dev/hilt/

GraalVM – szybszy OpenJDK

Jeśli jesteś fanatykiem wydajności i denerwuje Cię każda sekunda, którą tracisz w edytorze lub podczas kompilacji, to polecam sprawdzić GraalVM. Jest to zoptymalizowana wersja OpenJDK, która powstała z myślą o Android Studio.

https://github.com/ganadist/graalvm-ce-builds/releases/tag/vm-20.1.0


Tags


You may also like

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Subscribe to our newsletter now!